درمان های جدید بزرگی خوش خیم پروستات

بزرگی خوش خیم پروستات BPH

مشکلات ادراری در مردان به علت مشکلات مثانه و پروستات است و در واقع مشکل پروستات به علت وجود غده پروستات در مردان شایع است.

پروستات غده ای است که در مردان در اطراف مجرا و گردن مثانه قرار دارد و در سن 50 سالگی در بیشتر مردان، بزرگ میشود ولی این مشکل میتواند در مردان جوان تر نیز بروز کند.

علائم پروستات ممکن است نشان دهنده یک مشکل ساده و یا سرطان خطرناک باشد. ولی به طور کلی سه نوع بیماری پروستات وجود دارد که شامل هایپر پلازی خوش خیم که بزرگی غیر سرطانی پروستات است، بعدی عفونت و التهاب پروستات و دیگری سرطان پروستات است.

مردانی که مبتلا به هایپرپلازی خوش خیم هستند نیاز مکرر به تخلیه ادرار بویژه در شب دارند.نیاز اضطراری به ادرار کردن ،دشواری در آغاز ادرار ، جریان کم فشار ادرار ، قطره قطره آمدن غیر طبیعی ادرار و احساس پر بودن مثانه و ناتوانی در ادرار کردن از جمله مشکلات این افراد است

عوارض احتمالی عبارتند از :

- مثانه ضعیف و متسع شده و در نتیجه به سایر اعضای بدن فشار وارد کند.

- التهاب مثانه  ( سیستیت ) که به علت عفونت ناشی از خروج ناکامل ادرار ایجاد میشود.

- ممکن است به علت احتباس ادرار ،ادرار به کلیه پس زده و اوره خون بالا رفته و منجر به آسیب کلیه شود.

اگر دچار علایم یا نشانه های پروستات هستید ، به دکترتان اطلاع دهید و در صورتی که درمانی توصیه میشود در مورد روش های درمانی و عوارض آنها با دکترتان مشورت کنید.

رسیدگی پزشکی  فوری گاهی ضروری می باشد.اگر مراقبت پزشکی به تاخیر افتد ممکن است مساله پروستات ، بدتر شود.

 

Benign prostatic hyperplasia 1200x600

گوش به زنگ باشید :

علایم حتی بدون درمان ممکن است در نهایت بهبود یابند. آقایانی که میخواهند گوش به زنگ بوده و آماده  باشند باید حداقل سالی یکبار با معاینه عمومی خود را بررسی کنند.

در صورتی که بیمار دچار علائم زیر شود ،نباید معطل شده و بلافاصله باید ببرسی شوند:

1-خونریزی  2-عفونت های مکرر مجرای ادرار 3-احتباس ادراری 4-سخت دفع کردن ادرار