تحریک الکتریکی نخاع و درمان مثانه نوروژنیک

06 تیر

سلامت آنلاین- نماینده انجمن نورویورولوژی بین‌المللی ایران با اشاره به برگزاری کنفرانس علمی ـ آموزشی تحریک الکتریکی عصب ساکرال در تهران گفت: امروزه می‌توان با تحریک الکتریکی نخاع برای درمان مثانه نوروژنیک اقدام کرد که نمونه‌ای از آن به صورت لایو در یکی از پانل‌های این کنفرانس برگزار خواهد شد.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از انجمن نورویورولوژی ایران، دکتر مهری مهراد اظهارداشت: مثانه نوروژنیک یا مثانه عصبی دربیماران مبتلا به پارکینسون، دیابت، ام اس و بیماران دچار ضایعات نخاعی، تومورهای نخاعی و دیسک‌های کمری ایجاد می‌شود. وی با بیان اینکه افراد دچار مثانه نوروژنیک نمی‌توانند ادرار را نگه داشته و یا آن را دفع کنند، گفت: امروزه درمان جدیدی برای این بیماران انجام می‌شود که تحریک الکتریکی عصب ساکرال از این موارد است.

او گفت: این کنفرانس با حضور صاحبنظران برجسته این حوزه از جمله پروفسور توماس کسلر (Thomas Kessler) طی دوروزاز ۳۰ تا ۳۱ تیر ماه در بیمارستان پارس تهران برگزار می‌شود و روز ۳۱ تیرماه نیز جراحی لایو انجام و تحریک الکتریکی نخاع برای درمان مثانه نوروژنیک توسط پروفسور توماس کسلر (Thomas Kessler) صورت خواهد گرفت تا حضار شاهد این جراحی باشند.